ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15803365
*
nr 1580 3365
Spegel
+ konsolbord, Nyrokoko. Senare bemålning. Bredd: 72-75cm. Djup: 36 cm (konsolbordet). Höjd: 170+ 81 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2023
kl 19:22:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/11 23:14:25
1
300 kr
13/11 23:15:01
1
350 kr
16/11 19:29:56
2
600 kr
16/11 19:57:14
3
450 kr
16/11 19:57:14
2
500 kr (Budbetjänt)
20/11 18:41:36
4
600 kr
20/11 18:41:36
2
600 kr (Budbetjänt)
20/11 18:41:42
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bredd: 72-75cm konsolbord konsolbordet nyrokoko senare bemålning spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:29
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1580 3365
Spegel
+ konsolbord, Nyrokoko. Senare bemålning. Bredd: 72-75cm. Djup: 36 cm (konsolbordet). Höjd: 170+ 81 cm
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/11 23:14:25 | 1 | 300 kr |
13/11 23:15:01 | 1 | 350 kr |
16/11 19:29:56 | 2 | 600 kr |
16/11 19:57:14 | 3 | 450 kr |
16/11 19:57:14 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
20/11 18:41:36 | 4 | 600 kr |
20/11 18:41:36 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
20/11 18:41:42 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bredd: 72-75cm konsolbord konsolbordet nyrokoko senare bemålning spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:29